Kiralama KOSULLARI

MADDE-1 : SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI Ekonomik Araç için en az ("2") yıl ve geçerli sürücü belgesine sahip ("22") yaşındaki kişiler araç kiralayabilirler.
MADDE-1 A : : SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI Lüx Araç için en az ("2") yıl ve geçerli sürücü belgesine sahip ("24") yaşındaki kişiler araç kiralayabilirler.
MADDE-2 : KREDİ KARTI TEMİNATI Araç kiralayacak "kişinin" geçerli ve kullanıma açık bir "kredi kartı" sahibi olması zorunludur.
MADDE-3 : KİRALAMA SÜRESİ Araçlarımız için en az kiralama süresi ("24") saattir. Araçlarımız için uzun süreli kiralama süresi ("30") gündür. Uzun dönem araç kiralama koşul ve fiyatları için "kiralama yetkilimiz" ile irtibata geçiniz.
MADDE-4 : FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR Fiyatlarımıza "Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko)", "Hırsızlık sigortası", sınırsız km kullanım hakkı dahildir. "Akaryakıt", "ferdi kaza sigortası" ile "Tek Yön" ücreti ile "Teslim etme / Teslim alma ücreti" ile "bebek koltuğu" fiyatı ayrıca hesaplanır. Araçlarımızın müşteriye teslimi "boş depo" ile yapılır.
MADDE-5 : TEK YÖN KİRALAMA ÜCRETLERİ Aracın "çıkış ofisinden" başka bir noktaya iadesi durumunda "kira süresi" gözetilmeksizin "Tek-Yön" ücreti uygulanır. Tek Yön ücreti "KM" bazında hesaplama yapılarak belirlenir. "Not: Havaalanı ve Otogar teslimleri ücretsizdir."
MADDE-6 : İLAVE SÜRÜCÜLER Aracı kiralayan şahıs dışındaki "kişi" yada "kişilerce" kullanılabilmesi için ; ilave sürücülere ait "Sürücü Belgesi" bilgilerinin ücret karşılığında olmak üzere, "Kira sözleşmesinin" üzerinde bize belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde durumun belirlenmesi "ve/veya" herhangi bir kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan ("kişi / kişiler") , ayrı ayrı ve "müştereken" sorumlu tutulurlar.
MADDE-7 : TESLİM GECİKMELERİ Aracın bize tesliminde "1" saate kadar olan gecikmelerde; sözleşmeye uygulanan "günlük" kira fiyatının "1/2" si, "2" saati aşan gecikmelerde "1 günlük" kira fiyatı alınır.
MADDE-8 : ÖDEME Kiralamanın toplam ödeme tutarı "kira sözleşmesinin" başlangıcında "Nakit" veya "Kredi Kartı" ile tahsil edilir.
MADDE-9 TRAFİK CEZALARI Trafik kurallarına/yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza "kiracıya" aittir.
MADDE-10 : KASKONUN GEÇERLİ OLABİLMESİ İÇİN Herhangi bir "kaza" veya "aracın çalınması" durumunda, aracın "kaza" mahallinden (olay yerinden) hareket ettirilmeksizin en yakın "polis" veya "jandarma karakoluna" başvurularak, "kaza", "hırsızlık" ve "alkol" raporlarının alınması gerekmektedir. Aksi takdirde size sunulan tüm sigortalar "geçersiz" sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3.ncü (üçüncü) şahıslara verilen maddi manevi kayıpları da içermek üzere "kiracıdan" tahsil edilir. DİKKAT !! Aşağıda "yazılı" olarak belirtilen hallerde, ("Sigortadan Yararlandırma Teminatı") geçersiz olacak ve veya oluşacak zararlar sigorta kapsam dışında kalacaktır:
EK-1 : Aracın "kira kontratı" üzerinde ismi yazılı "kişilerden" başkasına kullandırılması,
EK-1 A : Aracda meydana gelebilecek 1.000,00 Liraya kadar olan hasarlarda sürücü mükellevtir.(Çarpma, Çizilme, Lastik patlaması, Araç iç, dış hasar verme, vs)
EK-2 : Aracın "normal kullanım koşulları dışında kullanılması" ("aracın yüksek motor harareti ile kullanılması", "kötü yol şartlarında ("ve/veya") patlak lastik üzerinde sürülmesi" ve "araca yanlış yakıt doldurulması" ve benzeri diğer durumlar),
EK-3 : Aracın "trafik kuralları" dışında kullanılması ("yasal hız sınırlarının aşılması" ile "kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller"), - Aracın "alkol" veya "uyuşturucu" madde etkisi altında kullanılması,
EK-4 : Araçta taşınan bir yükün "hasara" veya "kazaya" sebep olması,
EK-5 : Aracın "dikkatsiz" ve tedbir alınmaksızın kullanılması ("yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması" ile "öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar"),
EK-6 : Meydana gelmiş bir "kazanın" veya "çalınma" durumunun anında müşteriye verilecek olan "irtibat telefonlarına" bildirilmemesi, aracın kaza yerinde "terk edilmesi" durumunda ("doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç"),
EK-7 : Meydana gelen bir kaza ile ilgili makamlardan "48" saat içerisinde gerekli raporların ("trafik ve alkol raporu") alınmaması,
EK-8 : Aracın çalınması durumunda "orijinal" anahtarının teslim edilememesi,
EK-9 : Onay alınmaksızın ve "kira süresinin" bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
EK-10 : Aracın içerisinde taşınan ""yüklerden"" ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
EK-11 : 3. şahıslara verilen hasardan oluşabilecek tüm "maddi tazminat tutarları" ile "mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı" kapsamında teminat altına alınmıştır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için "müşteri" kendisi sorumludur.Diğer Sürücüler
Aracı kiralayanın dışında kişilerin kullanabilmesi için geçerli ehliyetin sözleşmede gösterilmesi gereklidir. Ek sürücü için ücret alınmamaktadır.
Sigorta
Rent A Car Kasko sigortası, araçta meydana gelebilecek her türlü maddi hasarı, aracın çalınmasını ve zarar verilen karşı araçtaki maddi hasarlarla, zarar verilen karşı aracın içinde bulunan kişilerin hasarlarını belli limitler çerçevesinde karşılayan sigortadır. Kiralık araç kaskolarına özel olarak 1000 Türk Lirasına kadar hasarlar kiracıya aittir. Ancak tüm bu sigortaların geçerli olabilmesi için ; muhtemel kaza anında sürücünün uyuşturucu veya alkol etkisi altında olmaması, yasal hız sınırlarını aşmamış olması gereklidir. Ayrıca ; araç kaza yerinden kaldırılmadan, Polis trafik zaptının tuturulması gereklidir.
Teslim ve Bırakma
Otomobilleri Hangi şehirde olursanız olun; havaalanı, gar, liman, otel, işyeri ve otogarlarda haber vermek koşuluyla teslim etme ve teslim alma koşulları için firmamızla irtibat kurunuz.
Faturalama
Firmamız Kiralayacağınız tüm araçlarda ister Adınıza istersenizde Firmanızın adına kiraladığınız araçın detayları açık şekilde yazılmak üzere fatura kesmektedir.
Kaza halinde servis süreci
Araçla kaza yapılması halinde, kiracı aracın serviste kaldığı günler için kira bedeli öder.

KIRA SOZLESMESI

DAHA FAZLASI
 

KIRALAMA KOSULLARI

DAHA FAZLASI